VS-STPS20L15DPBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-STPS20L15DPBF
Part Number : VS-STPS20L15DPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-STPS20L15DPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 9.02 mm
Capacitance : 2 nF
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 250 mV
Peak Reverse Current : 10 mA
Max Reverse Voltage (DC) : 15 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Natural Thermal Resistance : 0.5 °C/W
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 700 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 15 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 279 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Motor drives Enterprise projectors
Width : 4.83 mm
Length : 10.67 mm
Case/Package : TO-220-2
Forward Current : 20 A
Max Surge Current : 700 A
Element Configuration : Single
Average Rectified Current : 20 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Reverse Leakage Current : 10 mA
Peak Non-Repetitive Surge Current : 700 A